Nõelköis

28.00

Nõelköis ehk tarsaniköis on armastatud retrohõnguline toataim, mis on tegemas sisustuselemendina efektset tagasitulekut. See on sobilik toataim ka kõige suuremale “lille-killerile”, sest vajab vähe hoolt kasvus järele andmata.

Taimel on läikivad südamekujulised lehed ning varred, mis armastavad üle lillepotiääre rippuda. Kasvukoha osas pole pretensioonikas, kuid väga intensiivset päikesevalgust tasuks vältida. Kasta mõõdukalt ja lasta enne uuesti kastmist mullal läbi kuivada.

Lillel tasub ära näpistada pikaks veninud lillekasvud, et tagada uuet võrsete kasv, mis muudab lille käharamaks ja ei lase vartel liialt välja venida. Ära näpistatud nõelköie lehed tasub pista vette juurduma ja hiljem potti tagasi istutada või lillekasvatuse edukuse märgiks sõbrale edasi kinkida.

Taime suurus ca 25-30 cm.

Kullerteenus esmaspäevast laupäevani Tallinnas ja Harjumaa lähiümbruses.
Sama päeva tellimused palume esitada hiljemalt 14.00.
  Kategooria:

  Kirjeldus

  Nõelköis on nostalgiline ja väga kasvatajasõbralik toataim.

  Toataimede valikul lähtub Studio Nelk põhimõttest, et lisaks silmailule paraneks kodune õhukvaliteet. Taimed oleksid ohutud nii lastele kui ka lemmikloomadele. Stiilne lisand interjööri ja võimalus valida sobiv lillepotiümbris lihtsustavad valikut.

  Kodu ja lilled

  Kodu punumise lõppjärgus, kui siseviimistlus tehtud ja mööbel paigas, saab lõpuks asuda garneeringu juurde ehk anda ruumile sisustuselementide näol viimast lihvi ja karakterit. Sisustustektstiilide ja (tarbe)kunsti kõrval mängivad interjööri ilme loomisel olulist rolli ka toataimed – lisavad need ju ruumile rohkem elu ja hubasust ning loovad suurepärase võimaluse tuua tuppa rohkem rohelust, mida meie põhjamaises kliimas nappima kipub.

  Lisaks dekoratiivsusele leevendavad toataimed ka stressi ja puhastavad ruumis õhku. Iseäranis on potitaimede tervendavat mõju tunda kontoriruumides. Hetk hoolitsust elusale taimele on kiires argipäevas mõnus lõõgastus ja lubab korraks aja maha võtta.

  Kuidas valida sobivat toataime?

  Kiire elutempo ei tähenda sugugi, et toataimed ampsaksid liialt tähelepanu, nõudes suure osa ajast või peaks neist seetõttu üldse loobuma. Studio Nelksoovitab vastupidavaid ja vapraid taimi, kes elavad üle algaja taimearmastaja apsakad, kiire arginädala või lühema äraoleku ning sobituvad ideaalselt igasse koju.

  Studio Nelgi valikus on nii häid ja tuntud klassikuid kui ka uusi põnevamaid toataimi. Valiku tegemisel sai määravaks, et lisaks dekoratiivsele välimusele ei oleks taimed kasvutingimuste ja hoole osas liialt pretensioonikad. Praktilise lisana tasub iga taime juurde valida vahva boho-stiilis lillekorvi, mis võib vabalt asendada klassikalist lillepotiümbrist. Soetades suuremaid taimi, tasub Studio Nelgiga julgesti ühendust võtta ja anda vihje interjööri kohta, kuhu nii taime kui ka lillepotti sättida soovitakse.