Päevalilled

Meie lillesoovitus algavaks kuuks on kaks päikeselist lille: päevalill ja gladioolid. Mõlemad suursugused, väärika tähendusega lilled. Ikka selleks, et kinkija saaks saata lilledega salasõnumi!

Tutvu lilli saates ka teiste lillede tähendustega, leia oma lemmiklill ja lisa kimbule kaasa Studio Nelgi kaart ning anna lilledele oma tähendus!

Päevalill – järgi oma unistusi ja pööra nägu päikese poole!

Pävalill on maagiline, sest juba lille suurus ja viis, kuidas ta alati pöörab end päikese poole on mõjutanud paljusid uskumusi, mis selle lillega seotud on. Päevalill sümboliseerib imetlust ja platoonilist armastust – eeskätt sõprade ja pereliikmete vahel. Tugev vars aga südikust, ustavust  ja visadust. Ning kollased õied head tuju ja kestvat õnne.

Gladioolid on truuduse, siiruse ja sihikindluse sümboliks.

Ajalooliselt peetakse gladioole armunute sümboliks, sest lille mõõgakujuline vorm sümboliseerib südame läbistamist armunoolega. Gladioole on ka hea kasutada sisekujunduselemendina seades lilled suure kimbuna ühte vaasi, sest õied on 75 – 120 cm pikad ja torkavad ruumis hästi silma ning pakuvad õitsedes pikalt rõõmu. See on paljude sisekujundajate lemmiklill. 

Lilled põllult ja aiamaalt

Kõige armsam on kingitus, mis ise tehtud. Seega kõige mõnusam on minna lilli korjama oma aiast või loodusest ja iga õit kimpu seades saata mõttes häid soove saajale. Mis võiks olla parem, kui saada kingiks kimp mustikaoksi!

Leia oma enda juulikuu lemmiklill!

Sinu Studio Nelk