kingitus

Studio Nelk käis Kopenhaagenis inspiratsiooni kogumas ning meie suureks rõõmuks kohtusime seal disainerist eestlannat Häli-Ann Toomsi. Rääkisime linnaruumist, disainist ja loomulikult taimedest.

Häli sattus Kopenhaagenisse ligi 10 aastat tagasi seoses õpingutega maastikuarhitektuuri erialal. Teda on alati huvitanud loodus ja taimed ning peale keskkooli läks ta õppima aiandust, kust loogiline samm edasi oli maastikuarhitektuuri eriala. Tugeva disaini- ja arhitektuurimaana tuntud Taani on andnud Hälile nii ruumilise tunnetuse, praktilised matemaatilised teadmised, kui detailitundlikkuse. Häli arvates on Kopenhaagen hea näide sellest, kuidas küllaltki väike, kuid inimestelt arvukas linn suudab hoida ühtset, inimsõbralikku ja rohelist linnamaastikku.  “Kopenhaagen on linn, mille rütm, vaheldusrikkus ja avatus inspireerivad mind iga päev”, ütleb ta.

Idee looduse ja linnaelu sobitamisest viisidki Häli mõtted arhitekti töö kõrvalt interjööridesse. Arhitektist sai tootedisainer, kelle tööd toovad uudsel ja põneval viisil taimed linnakeskkonnas inimesele veelgi lähemale. Sündis omanimeline stuudio. Selle tootevalikus on taimede riputamiseks ja lauale asetamiseks loodud seeriad – “Ring”, “Triangel” ja “Statiiv”. Kõik tooted on disainitud pisemate toa-ja õhutaimede, roheilu ning lõikelillede eksponeerimiseks. Tema toodetele lisab unikaalsust ajas kestev materjal ja tootmisel kasutatav käsitöö. Häli arvates on võrdselt olulised nii toote esteetilisus kui kasutuskindlus. Erinevaid toataimi “Ring”ile proovides pole kahtlust, et trendikas dekoratsioon on tugeva konstruktsiooniga ja vastupidav. 

Häli stuudios ringi vaadates on selge, et ta on tooted disaininud selliselt, et need oleksid ruumis piisavalt delikaatsed, kuid samas põnevad detailid, mida saab vajadusel ümber tõsta ning erinevate taimedega veelgi efektsemaks muuta. Häli isiklik lemmik on “Triangel”, mis oma kauni geomeetriaga loob peene keti otsas rippudes huvitavaid varje ja annab ruumile põnevat dünaamikat. “Mulle meeldivad väikesed detailid, millel on lisaks ilule ka funktisonaalne väärtus” lisab ta trianglile õhutaime sättides. Viimased on ühed Häli meelistaimed, mida ta enne kliendile saatmist pühendusega poputab.

Disaineri enda kodu on mõnus valgelt ja helgelt kodune pesa, kus lisaks pidevale tootearendusele leiavad varjupaiga erinevad toataimed, jooksevad pööraselt ringi kaks poissi ja hoiavad riiulitel tasakaalu erialased raamatud ning põnev keraamika.

Alates novebrist on Studio Nelgil rõõm pakkuda oma tootevalikus Häli-Ann Toomsi Studio lilleripatsit “Ring”, soetamiseks koju või erilise kingitusena.

Sinna juurde pakub Studio Nelk valikut väikeseid toataimi ning komplekti sobituvat Eestis valmistatud lillepotti.

Häli-Anni Studio leiate siit: www.hali-anntooms.com

Kindlasti tasub tutvuda ka Häli-Anni Instagramikontoga #halianntooms 

Tervitustega Kopenhaagenist!

Mirjam

Häli-Ann Tooms

“Mulle meeldivad väikesed detailid, millel on lisaks ilule ka funktisonaalne väärtus”
Häli-Ann Tooms
Disainer