Oliivipuu tüvel

55.00

Oliivipuu tüvel

Dekoratiivne tüvel oliivipuu – 80-100cm.

Päikselembese taimena vajab õlipuu palju valgust, suvel võib taime koos potiga rõdule või terrassile tõsta või lausa õue viia.

Taim on saadaval aprillist septembrini.

Kullerteenus esmaspäevast laupäevani Tallinnas ja Harjumaa lähiümbruses.
Sama päeva tellimused palume esitada hiljemalt 14.00.
  Kategooriad: ,

  Kirjeldus

  Oliivipuu tüvel 80-100cm

  Oliivipuud on igihaljad, lehed on piklikud, rohelised umbes 5-8 cm, altpoolt on lehed hallikas hõbedased. Lehed püsivad puu küljes ca 3 aastat. Puu väikesed valged õied puhkevad õide eelmise aastasel puidul. Viljadeks on väikesed, 1-2,5 cm pikkused luuviljad ehk oliivid. Oliivid küpsevad puul 6-8 kuud. Sõltuvalt sordist ja kasvatusviisist võivad viljad olla eri suuruse, värvi ja maitsega.

  Meie kliimas õlipuud väljas  ei talvitu. Suvisel ajal seadmiseks terrassile, talveperioodil soovitatav tõsta kinnisel rõdule, kasvohoonesse või garaaži. Õlipuu on väga leplik, ta suudab kasvada ka toitainevaestel klibustel muldadel ja mäenõlvadel. Kõige parem on õlipuud kasvatada jahedas talveaias. Kastmisega peab siis ettevaatlik olema, et juured mädanema ei läheks. Päikselembese taimena vajab õlipuu palju valgust, suvel võib taime koos potiga rõdule või terrassile tõsta või lausa õue viia ja peenrasse istutada. Noor puu vajab kevadel ümberistutamist savikasse neutraalsesse või nõrgalt happelisse mulda.

  Studio Nelk pakutava taimevalikuga võite tutvuda siin, soovi korral saame tellida sobivad taimed 3 tööpäeva jooksul.