Ilex ehk Winterberry

35.00

Ilex (iileks) ehk winterberry oksi kaunistavad isuäratavalt punased ja pühademeeleolu loovad marjad.

Dekoratiivsed oksad, mis sobivad kaaslaseks lõikelilledele ja on samas imeilusad üksinda vaasi seatuna! Ilex ehk winterberry oksad sobivad ka kuivatamiseks ja püsiseadeks.

Lilled jõuavad saajani spetsiaalses lillede saatmiseks mõeldud karbis või pabertuutus.

Soovi korral on lilledele lisatud kaart saatja heade soovidega!

Kimp koosneb 5-7 oksast pikkusega kuni 50-70cm.

Kullerteenus esmaspäevast laupäevani Tallinnas ja Harjumaa lähiümbruses.
Sama päeva tellimused palume esitada hiljemalt 14.00.
  Kategooria:

  Kirjeldus

  Ilex (iileks) ehk winterberry oksi kaunistavad isuäratavalt punased ja pühademeeleolu loovad marjad. Dekoratiivsed oksad, mis sobivad kaaslaseks lõikelilledele ja on samas imeilusad üksinda vaasi seatuna! Ilex ehk winterberry oksad sobivad ka kuivatamiseks ja püsiseadeks. Kui soovite oksi pikemalt säilitada, soovitame peale marjade kuivamist vaasist ära valada vee ja lasta marjadel okste küljes täiesti ära kuivada.

  Ilex on populaarne pühadeaegne kodukaunistaja Põhjamaades, sest oksad püsivad dekoratiivsed kuni kevadeni luues aknast paistval lumisel taustal toreda kontrasti! Ka Ameerika filmidest tuntud komme punutud vaniku all peatudes suudelda on just enamasti winterberry põõsa okstest punutud.

  Loe rohkem pühadekaunistustest ja Hygge ajast meie blogist! Jõulukaunistused ei ole vaid pühadeks, vaid loovad meeleolu novembrist kuni jaanuari keskpaigani.

  Ilexit teame kõik angloameerika kultuuriruumist pärit jõulukaartidelt, kus see punaste viljade ja läikivate teravaservaliste või lausa ogaliste lehtedega taim on eriti efektne kas lume seest välja piiludes või siis, kui nende tumerohelistel igihaljastel lehtedel on heledad servad. Kaminasimssidele, akende ja uste ümber jõuluks sätitud kuusevanikuis on iileks tihti särav seltsiline.

  Lilled jõuavad saajani spetsiaalses lillede saatmiseks mõeldud karbis või pabertuutus. Karbist leiad ka näpunäiteid, kuidas lillede eest hoolitseda ning lõikelilletoidu.

  Soovi korral on lilledele lisatud kaart saatja heade soovidega!

  NB! Iileksi marju peetakse mürgiseks, seega hoidke oksad kõrgemal, väikelastele kättesaamatus kohas.

  Kimp koosneb 5-7 oksast pikkusega kuni 50-70cm.

  Vaas ei sisaldu kimbu hinnas.